«Дніпрова Чайка. Найкращі твори. Оповідання. Казки. Вірші» Дніпрова Чайка

«Дніпрова Чайка. Найкращі твори. Оповідання. Казки. Вірші» Дніпрова ЧайкаНазва: Дніпрова Чайка. Найкращі твори. Оповідання. Казки. Вірші
Автор: Дніпрова Чайка
Рік: 2023

Жанри: Класична проза, Українська класика

Про книгу

«Дніпрова Чайка. Найкращі твори. Оповідання. Казки. Вірші» – ця чарівна збірка втілює в собі неперевершену літературну спадщину талановитої письменниці, що здобула визнання ще змалечку. Від перших літер гімназійного періоду до чарівних оповідань та казок – кожен твір дихає свіжістю, емоційним багатством та живими образами.

Дніпрова Чайка, яка розквітла в творчості на початку 1880-х років, покорила читачів своїм особливим підходом до слова і баченням світу. Її вірші, такі як «На смерть Тургенева», діставались визнання та були надруковані в різних журналах, але саме в альманасі «Нива» у 1885 році з’явилися два чудові вірші – «Вісточка» та «Пісня», а також захоплююче оповідання «Знахарка», що органічно співвідноситься з народними устами.

Що стосується дитячої літератури, то Дніпрова Чайка зробила значний внесок у її розвиток. Її твори, такі як «Зима», «Весна», «Голосіння дітвори», оповідання «Буряк», «Краплі – мандрівниці» та казки «Казка про Сонце та його сина», «Грецька казка», дивували своєю витонченістю та вдумливістю. Вона майстерно відтворювала почуття і емоції дитинства, залучаючи читачів у світ чарівних пригод та мудрості.

Крім того, Дніпрова Чайка проявляла активну діяльність як і публіцист, так і дослідник народної культури. Її записи українських народних пісень, що їх співають у Дніпровському уїзді Тавричеської губернії, викликали захоплення на VI Археологічно-етнографічному з’їзді, що відбувся в Одесі у 1884 році. Музичний геній М. Лисенка відтворив чудові романси на слова письменниці, віддавши їм ще більшу магію.

Ця збірка – це окно в світ таланту і творчості Дніпрової Чайки, яка створила неповторний літературний доробок. Її твори досі зачаровують своєю глибиною, філософією і сповненістю почуттів. Читаючи цю книгу, ми маємо нагоду зануритися в особливий світ української літератури, де кожне слово і образ звучать з неповторною гармонією. Збірка «Дніпрова Чайка. Найкращі твори. Оповідання. Казки. Вірші» – це незабутні емоції, збагачення духовності та надихання.

На books2you можна завантажити ознайомлювальний фрагмент у форматах rtf, epub і fb2, txt, а також прослухати аудіокнигу книги «Дніпрова Чайка. Найкращі твори. Оповідання. Казки. Вірші» Дніпрова Чайка

Купити

Оцініть
Поділитися з друзями
Додати відгук