«Фіалка для короля» Олеся Лис Фентезі
«Фіалка для короля» Олеся Лис
094
«Наречена за мільйон» Олена Арматіна Еротичні романи
«Наречена за мільйон» Олена Арматіна
072
«Варвар у моєму ліжку» Ольга Островська Фентезі
«Варвар у моєму ліжку» Ольга Островська
0304
«Обраниця чаклуна» Олеся Лис Фентезі
«Обраниця чаклуна» Олеся Лис
0155
«Система Я проти» Аніка Балеон Фантастика
«Система Я проти» Аніка Балеон
073
«Йорган» Mesua ferrea Любовна фантастика
«Йорган» Mesua ferrea
074
«Екстремофіл» Алан Кервін Наукова фантастика
«Екстремофіл» Алан Кервін
0107
«Мисливець. У пошуках втраченого» Сано Бенсан Наукова фантастика
«Мисливець. У пошуках втраченого» Сано Бенсан
0103
«Tabula Rasa» Карліна Бенд Фантастика
«Tabula Rasa» Карліна Бенд
055
«Оля та Нова Земля» Olha Bond Фантастика
«Оля та Нова Земля» Olha Bond
029

Фантастика – літературний світ, де можливо все

Коли дорослі читають дітям історії, де відбуваються дива – це казки, а коли ті ж дорослі читають твори, де описується світ, який відрізняється від реального – це фантастика. А щоб зрозуміти точно, що перед вами фантастична література, потрібно звернути увагу на наявність фантастичного допущення. Так називають фактор, який у реальному житті неможливий, бо суперечить всім науковим законам, або ж людство з таким просто ще ніколи не стикалось.

Якщо поглянути на книги сучасної фантастики, то можна помітити, що даний жанр має розгалуження. Можна виділити фантастику:

  • наукову – описує явища, які поки що неможливі;
  • апокаліптичну і постапокаліптичну – розповідає про світові катастрофи і їх наслідки;
  • альтернативну – показує інший варіант подій минулого, а також різні версії майбутнього;
  • фентезійну (казкову) – розказує про події, які ніколи не будуть можливими, бо суперечать усім законам природи.

Що почитати з фантастики молоді?

Найбільше читачів фантастики серед молоді, але доросла аудиторія також цікавиться даним літературним жанром. Тільки юнакам та дівчатам більше до вподоби фантастичне фентезі, а зрілим читачам – фантастика наукова. Та найголовніше, що тим і іншим подобаються пригоди, які переживають герої, де б вони не знаходились – у космосі, в паралельному світі чи у казковому королівстві.

Фентезі – це казкові історії для дорослих, у яких так само, як і в дитячих творах, відбувається протистояння між силами добра і зла. А ті дивовижні явища, які там відбуваються, не можна назвати ні науковими, ні містичними, бо природа їх швидше казкова, ніж реальна. Для підлітків саме цей різновид фантастичного жанру є найцікавішим, тож такими «казками» і зачитуються хлопці й дівчата, яких цікавлять магія та чарівні світи.

А тим людям, які цікавляться технологіями і досягненнями технічного прогресу, варто читати книги української фантастики наукової. У них розповідається не лише про різноманітні винаходи, а ще й про те, як вони можуть вплинути на людство, на суспільство, чого принесуть більше – користі чи шкоди.

Де знайти фантастичну літературу?

Якщо вже ви завітали на наш ресурс, то у нас є гарна новина – тут ви зможете читати онлайн фантастику українською мовою у будь-який зручний для себе час. На відміну від звичайних бібліотек, ми не зачинаємось на ніч чи вихідні, тож ви самі обираєте, коли поринути у літературний світ і зануритись у книжкову реальність.

Існує і ще один спосіб залишатись «на зв’язку» з улюбленими творами – скачати книги фантастика українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон. Цей невеличкий пристрій може стати вашою кишеньковою бібліотекою, яка завжди під рукою, і не доведеться навіть під’єднуватись до «світового павутиння», щоб продовжити читання, бо все вже буде в його пам’яті і на відстані кількох «кліків».