«Долорес Клейборн» Стівен Кінг Пригоди
«Долорес Клейборн» Стівен Кінг
098
«Жнець» Едвардс, Джанет Фантастика
«Жнець» Едвардс, Джанет
033
«Фіалка для короля» Олеся Лис Фентезі
«Фіалка для короля» Олеся Лис
0533
«Наречена за мільйон» Олена Арматіна Еротичні романи
«Наречена за мільйон» Олена Арматіна
0127
«Варвар у моєму ліжку» Ольга Островська Фентезі
«Варвар у моєму ліжку» Ольга Островська
0480
«Обраниця чаклуна» Олеся Лис Фентезі
«Обраниця чаклуна» Олеся Лис
0223
«Система Я проти» Аніка Балеон Фантастика
«Система Я проти» Аніка Балеон
0175
«Йорган» Mesua ferrea Любовна фантастика
«Йорган» Mesua ferrea
0121
«Екстремофіл» Алан Кервін Наукова фантастика
«Екстремофіл» Алан Кервін
0179
«Мисливець. У пошуках втраченого» Сано Бенсан Наукова фантастика
«Мисливець. У пошуках втраченого» Сано Бенсан
0167

Фантастика – літературний світ, де можливо все

Коли дорослі читають дітям історії, де відбуваються дива – це казки, а коли ті ж дорослі читають твори, де описується світ, який відрізняється від реального – це фантастика. А щоб зрозуміти точно, що перед вами фантастична література, потрібно звернути увагу на наявність фантастичного допущення. Так називають фактор, який у реальному житті неможливий, бо суперечить всім науковим законам, або ж людство з таким просто ще ніколи не стикалось.

Якщо поглянути на книги сучасної фантастики, то можна помітити, що даний жанр має розгалуження. Можна виділити фантастику:

  • наукову – описує явища, які поки що неможливі;
  • апокаліптичну і постапокаліптичну – розповідає про світові катастрофи і їх наслідки;
  • альтернативну – показує інший варіант подій минулого, а також різні версії майбутнього;
  • фентезійну (казкову) – розказує про події, які ніколи не будуть можливими, бо суперечать усім законам природи.

Що почитати з фантастики молоді?

Найбільше читачів фантастики серед молоді, але доросла аудиторія також цікавиться даним літературним жанром. Тільки юнакам та дівчатам більше до вподоби фантастичне фентезі, а зрілим читачам – фантастика наукова. Та найголовніше, що тим і іншим подобаються пригоди, які переживають герої, де б вони не знаходились – у космосі, в паралельному світі чи у казковому королівстві.

Фентезі – це казкові історії для дорослих, у яких так само, як і в дитячих творах, відбувається протистояння між силами добра і зла. А ті дивовижні явища, які там відбуваються, не можна назвати ні науковими, ні містичними, бо природа їх швидше казкова, ніж реальна. Для підлітків саме цей різновид фантастичного жанру є найцікавішим, тож такими «казками» і зачитуються хлопці й дівчата, яких цікавлять магія та чарівні світи.

А тим людям, які цікавляться технологіями і досягненнями технічного прогресу, варто читати книги української фантастики наукової. У них розповідається не лише про різноманітні винаходи, а ще й про те, як вони можуть вплинути на людство, на суспільство, чого принесуть більше – користі чи шкоди.

Де знайти фантастичну літературу?

Якщо вже ви завітали на наш ресурс, то у нас є гарна новина – тут ви зможете читати онлайн фантастику українською мовою у будь-який зручний для себе час. На відміну від звичайних бібліотек, ми не зачинаємось на ніч чи вихідні, тож ви самі обираєте, коли поринути у літературний світ і зануритись у книжкову реальність.

Існує і ще один спосіб залишатись «на зв’язку» з улюбленими творами – скачати книги фантастика українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон. Цей невеличкий пристрій може стати вашою кишеньковою бібліотекою, яка завжди під рукою, і не доведеться навіть під’єднуватись до «світового павутиння», щоб продовжити читання, бо все вже буде в його пам’яті і на відстані кількох «кліків».