«Піднесення» Стівен Кінг Жахи і Містика
«Піднесення» Стівен Кінг
02
«Доторк» Деніел Кіз Зарубіжна фантастика
«Доторк» Деніел Кіз
02
«І знайдеш ти скарб у собі» Лоран Гунель Сучасна зарубіжна література
«І знайдеш ти скарб у собі» Лоран Гунель
03
«Я обіцяю тобі волю» Лоран Гунель Класична проза
«Я обіцяю тобі волю» Лоран Гунель
04
«Химерниця» Олена Печорна Сучасна українська література
«Химерниця» Олена Печорна
03
«Добрі новини з Аральського моря» Ірена Карпа Сучасна зарубіжна література
«Добрі новини з Аральського моря» Ірена Карпа
011
«В’язні зеленої дачі» Володимир Савович Лис Сучасні детективи
«В’язні зеленої дачі» Володимир Савович Лис
04
«Порцелянові крила» Ольга Сова Сучасні любовні романи
«Порцелянові крила» Ольга Сова
01
«Обіцяю не відпущу ніколи» Ема Ноель Молодіжна проза
«Обіцяю не відпущу ніколи» Ема Ноель
05
«П’ять четвертинок апельсина» Джоан Гарріс Сучасна зарубіжна література
«П’ять четвертинок апельсина» Джоан Гарріс
08

Сучасна проза: особливості

Є два види літературних творів – віршовані і прозові. У першому випадку текст має ритм, риму, розподіл на строфи, а у другому – це розповідь, яка не має таких характеристик, але має інші. Оповідання, есе, повісті, романи, новели – все це прозові твори, у яких автори розповідають якісь історії.

Якщо сучасну українську прозу читати онлайн, то можна помітити деякі її особливості. У першу чергу, це відсутність жанрової диференціації, яка виражається у тому, що в одному творі можуть змішуватись елементи різних жанрів. Але важливе значення має ще й мова.

На сьогодні українські письменники поділяються на два типи: ті, які пишуть російською мовою, але вже прагнуть перейти на українську, і ті, які постійно пишуть лише українською. Тільки хтось використовує у творах вишукані слова, а комусь більше до вподоби суржик і говірки.

Проза для всіх

Чи варто розділяти прозу на чоловічу і жіночу? Зазвичай це твори універсальні, які можуть читати представники обох статей, та якщо уважно придивитись, то стане помітно, що сучасна українська жіноча проза все ж існує. Її пишуть письменниці, і героїнями їх творів також стають жінки різного віку. Комусь з авторок вдається створити власний стиль – неповторний і впізнаваний, а в чиїхось роботах можна помітити вплив літературних класиків (і не лише їх).

А про що розповідає сучасна дитяча проза? Звісно ж, про пригоди, бо це те, що найбільше люблять юні читачі. Особливою популярністю користуються твори, у яких є елементи фентезі, гумору і сімейної історії, які можна читати всією родиною. Та джерелом натхнення для сучасних письменників і письменниць, які пишуть для дітей, все одно є проза минулих років, яку вони читали і слухали, коли й самі були молодшими. Тож не варто дивуватись, помітивши деякі схожості у стилі, подачі чи сюжетних «вивертах».

Якщо не хочеться відриватись від читання, рекомендуємо скачати сучасну прозу українською мовою повністю та безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб улюблені твори були з вами завжди і у вільну хвилинку до них можна було повертатись. За таких умов навіть відсутність підключення до мережі не завадить вам насолоджуватись читанням.