«Загадка 622 номера» Жоэль Диккер Сучасна проза
«Загадка 622 номера» Жоэль Диккер
048
«Моторошне сяйво» Б. Р. Маєрс Сучасна проза
«Моторошне сяйво» Б. Р. Маєрс
044
«Останній лист» Ребекка Яррос Сучасні любовні романи
«Останній лист» Ребекка Яррос
0134
«Палкий поцілунок. Книга 1» Дженнифер Л. Арментраут Любовне фентезі
«Палкий поцілунок. Книга 1» Дженнифер Л. Арментраут
0117
«Фатальне благословення. Книга 2» Луиз Пенни Сучасна проза
«Фатальне благословення. Книга 2» Луиз Пенни
041
«Втрачені квіти Еліс Гарт» Голлі Рінґланд Сучасна зарубіжна література
«Втрачені квіти Еліс Гарт» Голлі Рінґланд
049
«Опік за опік. Книга 1» Дженни Хан Сучасна проза
«Опік за опік. Книга 1» Дженни Хан
031
«Останній потяг до Лондона» Мег Вейт Клейтон Сучасна проза
«Останній потяг до Лондона» Мег Вейт Клейтон
041
«Одного разу розбите серце. Книга 1» Стефані Ґарбер Книги для підлітків
«Одного разу розбите серце. Книга 1» Стефані Ґарбер
054
«Апельсин у калюжі» Людмили Баран — це натхненна історія про те, як життя може несподівано перевернутися, відкриваючи шлях до справжніх мрій. Настя, популярна блогерка, живе, здається, бездоганним життям: стильний гардероб, мандрівки в мальовничі куточки світу, безліч лайків у соцмережах і роман із привабливим Владом. Її життя — це гарна картинка, і попереду — нова вершина: знімання реклами апельсинового соку в Іспанії. Але доля вирішує інакше. Усе, що здавалося стабільним і надійним, руйнується, залишаючи її віч-на-віч із розчаруванням. Зустріч із Богданом, працівником апельсинової плантації, змінює все. Його простота, щирість і життєва мудрість надихають Настю на перший крок до реалізації її забутої мрії — стати художницею. Її шлях починається не з мальовничої Іспанії, а з дощового Львова, де вона вчиться знаходити красу навіть у найменш очікуваних місцях. Ця книга — тепла і життєствердна історія про пошук себе, силу мрій і здатність почати все з чистого аркуша. Читати онлайн книгу українською або скачати безкоштовно — і відкрийте для себе, як навіть у калюжі можна побачити відображення сонця. Любовні романи
«Апельсин у калюжі» Людмила Баран
026

Сучасна проза: особливості

Є два види літературних творів – віршовані і прозові. У першому випадку текст має ритм, риму, розподіл на строфи, а у другому – це розповідь, яка не має таких характеристик, але має інші. Оповідання, есе, повісті, романи, новели – все це прозові твори, у яких автори розповідають якісь історії.

Якщо сучасну українську прозу читати онлайн, то можна помітити деякі її особливості. У першу чергу, це відсутність жанрової диференціації, яка виражається у тому, що в одному творі можуть змішуватись елементи різних жанрів. Але важливе значення має ще й мова.

На сьогодні українські письменники поділяються на два типи: ті, які пишуть російською мовою, але вже прагнуть перейти на українську, і ті, які постійно пишуть лише українською. Тільки хтось використовує у творах вишукані слова, а комусь більше до вподоби суржик і говірки.

Проза для всіх

Чи варто розділяти прозу на чоловічу і жіночу? Зазвичай це твори універсальні, які можуть читати представники обох статей, та якщо уважно придивитись, то стане помітно, що сучасна українська жіноча проза все ж існує. Її пишуть письменниці, і героїнями їх творів також стають жінки різного віку. Комусь з авторок вдається створити власний стиль – неповторний і впізнаваний, а в чиїхось роботах можна помітити вплив літературних класиків (і не лише їх).

А про що розповідає сучасна дитяча проза? Звісно ж, про пригоди, бо це те, що найбільше люблять юні читачі. Особливою популярністю користуються твори, у яких є елементи фентезі, гумору і сімейної історії, які можна читати всією родиною. Та джерелом натхнення для сучасних письменників і письменниць, які пишуть для дітей, все одно є проза минулих років, яку вони читали і слухали, коли й самі були молодшими. Тож не варто дивуватись, помітивши деякі схожості у стилі, подачі чи сюжетних «вивертах».

Якщо не хочеться відриватись від читання, рекомендуємо скачати сучасну прозу українською мовою повністю та безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб улюблені твори були з вами завжди і у вільну хвилинку до них можна було повертатись. За таких умов навіть відсутність підключення до мережі не завадить вам насолоджуватись читанням.