«Світі. Цукерочка для співака» Богдана Малкіна Молодіжна проза
«Світі. Цукерочка для співака» Богдана Малкіна
071
«Наказати серцю» Богдана Малкіна Молодіжна проза
«Наказати серцю» Богдана Малкіна
070
«Останнє полювання» Гранже Жан-Крістоф Зарубіжні детективи
«Останнє полювання» Гранже Жан-Крістоф
0114
«Густіше за кров» Майк Омер Зарубіжні детективи
«Густіше за кров» Майк Омер
0143
«Убивчий місяць» Ю Несбьо Детективи
«Убивчий місяць» Ю Несбьо
0109
«Секрет служниці» Фріда Макфадден Детективи
«Секрет служниці» Фріда Макфадден
0672
«Ти мене зрадив» Лада Короп Сучасна проза
«Ти мене зрадив» Лада Короп
080
«Абрикоси Донбасу» Любов Якимчук Поезія, Драматургія
«Абрикоси Донбасу» Любов Якимчук
050
«Якби він був зі мною» Лора Новлін Романтична проза
«Якби він був зі мною» Лора Новлін
01.1к.
«Галицька сага. Майбутня сила» Петро Лущик Історичні любовні романи
«Галицька сага. Майбутня сила» Петро Лущик
070

Сучасна проза: особливості

Є два види літературних творів – віршовані і прозові. У першому випадку текст має ритм, риму, розподіл на строфи, а у другому – це розповідь, яка не має таких характеристик, але має інші. Оповідання, есе, повісті, романи, новели – все це прозові твори, у яких автори розповідають якісь історії.

Якщо сучасну українську прозу читати онлайн, то можна помітити деякі її особливості. У першу чергу, це відсутність жанрової диференціації, яка виражається у тому, що в одному творі можуть змішуватись елементи різних жанрів. Але важливе значення має ще й мова.

На сьогодні українські письменники поділяються на два типи: ті, які пишуть російською мовою, але вже прагнуть перейти на українську, і ті, які постійно пишуть лише українською. Тільки хтось використовує у творах вишукані слова, а комусь більше до вподоби суржик і говірки.

Проза для всіх

Чи варто розділяти прозу на чоловічу і жіночу? Зазвичай це твори універсальні, які можуть читати представники обох статей, та якщо уважно придивитись, то стане помітно, що сучасна українська жіноча проза все ж існує. Її пишуть письменниці, і героїнями їх творів також стають жінки різного віку. Комусь з авторок вдається створити власний стиль – неповторний і впізнаваний, а в чиїхось роботах можна помітити вплив літературних класиків (і не лише їх).

А про що розповідає сучасна дитяча проза? Звісно ж, про пригоди, бо це те, що найбільше люблять юні читачі. Особливою популярністю користуються твори, у яких є елементи фентезі, гумору і сімейної історії, які можна читати всією родиною. Та джерелом натхнення для сучасних письменників і письменниць, які пишуть для дітей, все одно є проза минулих років, яку вони читали і слухали, коли й самі були молодшими. Тож не варто дивуватись, помітивши деякі схожості у стилі, подачі чи сюжетних «вивертах».

Якщо не хочеться відриватись від читання, рекомендуємо скачати сучасну прозу українською мовою повністю та безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб улюблені твори були з вами завжди і у вільну хвилинку до них можна було повертатись. За таких умов навіть відсутність підключення до мережі не завадить вам насолоджуватись читанням.