«Заборонені почуття» Лаванда Різ Сучасна проза
«Заборонені почуття» Лаванда Різ
3212
«Нестерпний Шварцвальд» Елла Савицька Молодіжна проза
«Нестерпний Шварцвальд» Елла Савицька
043
«В обіймах імператора» Рита Адлер Молодіжна проза
«В обіймах імператора» Рита Адлер
128
«Мій суджений - дракон» Рита Адлер Молодіжна проза
«Мій суджений – дракон» Рита Адлер
137
«Друг» Дар'я Новицька Сучасна проза
«Друг» Дар’я Новицька
145
«Чоловік на годину» Дар'я Новицька Сучасна проза
«Чоловік на годину» Дар’я Новицька
145
«Один вечір з тобою» Дар'я Новицька Сучасна проза
«Один вечір з тобою» Дар’я Новицька
142
«Не бійся» Дар'я Новицька Сучасна проза
«Не бійся» Дар’я Новицька
140
«Намалюю тобі щастя» Дар'я Новицька Сучасна проза
«Намалюю тобі щастя» Дар’я Новицька
128
«Батько подруги. Мій порятунок» Джулія Рейвен Романтична проза
«Батько подруги. Мій порятунок» Джулія Рейвен
0134

Сучасна проза: особливості

Є два види літературних творів – віршовані і прозові. У першому випадку текст має ритм, риму, розподіл на строфи, а у другому – це розповідь, яка не має таких характеристик, але має інші. Оповідання, есе, повісті, романи, новели – все це прозові твори, у яких автори розповідають якісь історії.

Якщо сучасну українську прозу читати онлайн, то можна помітити деякі її особливості. У першу чергу, це відсутність жанрової диференціації, яка виражається у тому, що в одному творі можуть змішуватись елементи різних жанрів. Але важливе значення має ще й мова.

На сьогодні українські письменники поділяються на два типи: ті, які пишуть російською мовою, але вже прагнуть перейти на українську, і ті, які постійно пишуть лише українською. Тільки хтось використовує у творах вишукані слова, а комусь більше до вподоби суржик і говірки.

Проза для всіх

Чи варто розділяти прозу на чоловічу і жіночу? Зазвичай це твори універсальні, які можуть читати представники обох статей, та якщо уважно придивитись, то стане помітно, що сучасна українська жіноча проза все ж існує. Її пишуть письменниці, і героїнями їх творів також стають жінки різного віку. Комусь з авторок вдається створити власний стиль – неповторний і впізнаваний, а в чиїхось роботах можна помітити вплив літературних класиків (і не лише їх).

А про що розповідає сучасна дитяча проза? Звісно ж, про пригоди, бо це те, що найбільше люблять юні читачі. Особливою популярністю користуються твори, у яких є елементи фентезі, гумору і сімейної історії, які можна читати всією родиною. Та джерелом натхнення для сучасних письменників і письменниць, які пишуть для дітей, все одно є проза минулих років, яку вони читали і слухали, коли й самі були молодшими. Тож не варто дивуватись, помітивши деякі схожості у стилі, подачі чи сюжетних «вивертах».

Якщо не хочеться відриватись від читання, рекомендуємо скачати сучасну прозу українською мовою повністю та безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб улюблені твори були з вами завжди і у вільну хвилинку до них можна було повертатись. За таких умов навіть відсутність підключення до мережі не завадить вам насолоджуватись читанням.