«Гра в кота і мишу. Книга 2 Полювання на Аделіну» Карлтон Х. Д. Гостросюжетні любовні романи
«Гра в кота і мишу. Книга 2 Полювання на Аделіну» Карлтон Х. Д.
03
«Ідеальна пара» Елін Гільдербранд Психологічний триллер
«Ідеальна пара» Елін Гільдербранд
011
«Паризькі апартаменти» Люси Фоли Сучасна проза
«Паризькі апартаменти» Люси Фоли
04
«Тут усі хороші люди» Ешлі Флаверс, Алекс Кістер Сучасна проза
«Тут усі хороші люди» Ешлі Флаверс, Алекс Кістер
08
«Дивна Саллі Даймонд» Ліз Ньюджент Сучасна зарубіжна література
«Дивна Саллі Даймонд» Ліз Ньюджент
07
«Рейк’явік. Нордичний детектив» Катрін Якобсдоттір, Рагнар Йонассон Сучасна проза
«Рейк’явік. Нордичний детектив» Катрін Якобсдоттір, Рагнар Йонассон
08
«Ніщо з цього не правда» Лайза Джуелл Сучасна проза
«Ніщо з цього не правда» Лайза Джуелл
08
«Гостя проти ночі» Хізер Гуденкауф Психологічний триллер
«Гостя проти ночі» Хізер Гуденкауф
011
«Сарек» Ульф Квенслер Трилери
«Сарек» Ульф Квенслер
074
«Останнє полювання» Гранже Жан-Крістоф Зарубіжні детективи
«Останнє полювання» Гранже Жан-Крістоф
0386

Детективні книги у сучасній літературі

У 1830-х роках читачі познайомились з новим жанром літератури, «батьком» якого став Едгар Аллан По. З-під його «пера» вийшло кілька оповідань, де розповідалось про злочин і його розслідування спеціалістом. А далі почали з’являтись твори інших письменників, які також вибрали писати детективні романи, і жанр почав набирати все більшої популярності.

Та якщо поглянути ще далі у минуле, то можна зрозуміти, що «зачатки» жанру були помітні ще в ті часи, коли писалась Біблія. Та все ж знадобилось багато сотень років, щоб у літературному просторі як окремий напрямок сформувався справжній детектив. На сьогодні він є одним з найпопулярніших жанрів не лише у дорослої аудиторії, а й у молоді, бо книги детективи для підлітків користуються попитом.

Жанрові особливості детективів

Читаючи найкращі книги-детективи, можна помітити між ними дещо схоже. І в цьому немає нічого дивного, оскільки, як і в будь-якого іншого жанру, у нього теж є свої особливості. Отже, для детективів характерно:

  • наявність загадкової події чи злочину;
  • детектив або сищик, який займається розслідуванням і ніколи не буває сам злочинцем;
  • друг і помічник детектива, який може бути його напарником у роботі;
  • твір написано так, що читач ніби включений у процес розслідування, а не просто спостерігає за ним зі сторони;
  • у фіналі розповіді злочинець обов’язково буде викритий, а зло – покаране.

Чим відрізняються сучасні детективи книги у різних країнах?

Авторів, які пишуть цікаві книги детективи, багато, і вони є по всьому світі. І хоч жанрові особливості скрізь однакові, деякі «національні» відмінності все ж існують. Наприклад, найбільш класичним вважається англійський стиль детективних романів. Якщо говорити про американські твори, то вони більш сучасні, а от скандинавські виділяються специфічною атмосферою, яка відчувається під час читання.

Особливий шарм мають французькі книги, що написані в даному жанрі. Навіть розповідаючи про злочини і смерть, автори-французи роблять це витончено і вишукано. А іспанські вирізняються несподіваним фіналом, якого ніхто не може очікувати, навіть найуважніший і найрозумніший читач.

Говорячи про шведські детективні романи, не можна не відмітити одну їх характерну рису, яка виражається у контрасті, що є між місцем злочину (спокійним, тихим і благополучним) і жорстокістю (іноді навіть садизмом) самого злочинного дійства, яке ніби не вписується у ідеальну картинку реальності.

Російські романи на детективну тематику можуть бути різними: кримінальними, іронічними, навіть жіночими. На щастя, українські книги-детективи стали з’являтись вже частіше, тому книжковий ринок України поповнюється власними авторами і творами, що дуже радує, бо це розвиток літератури і культури.

Детективні романи: якими вони бувають?

Популярні твори цього жанру можна розділити на декілька видів в залежності від особливостей сюжету. Якщо в центрі подій знаходиться якась загадка, яку потрібно розгадати, то це інтелектуальний детектив, якщо конфлікт характерів сищика і злочинця – психологічний.

У кримінальному буде багато подій і швидкий їх розвиток, а в іронічному поєднаються трагічні і комічні ситуації. У молодіжному центральним персонажем буде молода людина, а в жіночому – дама, яка вирішила, що вона має кращі детективні якості, ніж будь-хто інший. Останнім часом найбільшу цікавість викликають іронічні та інтелектуальні романи, бо саме вони входять у світові топ-рейтинги за популярністю.

Завітавши на наш сайт, можна детективи читати онлайн українською мовою повністю безкоштовно і у будь-який час і день року (навіть у вихідні чи свята). А тим, хто формує власну бібліотеку, варто книги-детективи скачати українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб завжди мати до них вільний доступ.