«Гроші, успіх і ви» Джон Кехо Психологія
«Гроші, успіх і ви» Джон Кехо
01
«Психологія мас» Густав Лебон Зарубіжна психологія
«Психологія мас» Густав Лебон
05
«Сила продуктивності. Як подолати прокрастинацію» Стів Скотт Зарубіжна ділова література
«Сила продуктивності. Як подолати прокрастинацію» Стів Скотт
05
«Почувайся добре. Нова терапія настрою» Дэвид Д. Бернс Особистісний ріст
«Почувайся добре. Нова терапія настрою» Дэвид Д. Бернс
03
«П’ять травм і масок, які заважають бути собою» Ліз Бурбо Особистісний ріст
«П’ять травм і масок, які заважають бути собою» Ліз Бурбо
06
«Керуй гормонами щастя» Лоретта Граціано Брюнінг Загальна психологія
«Керуй гормонами щастя» Лоретта Граціано Брюнінг
04
«Психологiя впливу-2. Наука & практика» Роберт Б. Чалдіні Соціальна психологія
«Психологiя впливу-2. Наука & практика» Роберт Б. Чалдіні
06
«Секс у людському коханні. Ігри, в які грають у ліжку» Ерік Берн Зарубіжна психологія
«Секс у людському коханні. Ігри, в які грають у ліжку» Ерік Берн
06
«Полюби себе. Як підвищити самооцінку та прийняти себе» Камаль Равікант Самовдосконалення
«Полюби себе. Як підвищити самооцінку та прийняти себе» Камаль Равікант
03
«Як я дорослішаю. Посібник для дівчат» Аніта Найк Книги для підлітків
«Як я дорослішаю. Посібник для дівчат» Аніта Найк
06

Психологічна література – засіб самодопомоги чи просто цікаві книжки?

Будь-якій дорослій людині варто знати основи психології, бо це допомагає краще розуміти себе та інших людей. І хоч сама наука психологія виникла відносно нещодавно, книг різного ґатунку написано багато. Є класична література по психології від авторів, які займались цією наукою професійно, а отримані на практиці знання записували, щоб потім інші могли дізнатись правду про роботу людської психіки.

Але є й книжки по психології, які написані простішою мовою, ніж класика, і інформація подається в них у легкій формі. Сюди можна віднести, наприклад, психологічні книги, які ще називають мотиваційними, де даються підказки, як досягти мети, як стати успішним, як справлятись з життєвими труднощами…

Не кожна людина, читаючи книжки про психологію, обов’язково буде застосовувати на практиці отримані знання. Комусь просто цікаво пізнавати щось нове, а книжки з психології дають чимало інформації. Тут потрібно пам’ятати, що є підручники і серйозні наукові роботи, а є масова (розважальна) література, і на ту й на іншу знайдеться свій читач.

Книги з психології, які варто прочитати, якщо важко на душі

Книга може стати хорошим другом і порадником не гірше за живу людину, бо в ній можна знайти і слова підтримки, і нові ідеї, і відповіді на запитання, які хвилюють. Існує велика кількість життєствердних книг, в яких люди, що пройшли дуже важкий життєвий шлях, діляться своїм досвідом і розповідають, що їм допомогло не зламатись у той момент, коли хотілось все покинути і навіть розпрощатись з життям.

Будь-яка книжка з психології може стати рятівною, якщо опиниться в правильний момент в руках у людини, якій потрібна допомога. Але популярністю у широкого кола читачів користуються зазвичай науково-популярні книжки, кращі з яких простими словами розповідають про складні речі у світі психології і дають можливість скласти загальне уявлення про цю науку і її відгалуження.

Цікаві книги про психологію людини відкривають читачеві світ, про який він, можливо, здогадувався, але занадто мало знав. З їх допомогою можна розібратись у собі, побачити проблеми, над якими варто працювати, зрозуміти поведінку інших людей, позбавитись від стереотипів і негативних думок. І це далеко не весь перелік можливостей, які дають книги з психології поведінки людини.

Що почитати з психології чоловікам, жінкам і підліткам?

Крім загальної існує ще вікова психологія, яку особливо корисно читати дорослим, у яких є діти, або ж тим, хто з ними працює. А якщо книга психологія людини розповідає про те, як правильно будувати гармонійні стосунки, як спілкуватись в родині, щоб створити приємну і комфортну атмосферу, то це однозначно література для жінок, бо чоловіки такими питаннями цікавляться дуже рідко.

Але це не все, що може цікавити представниць прекрасної статі. Дівчатам і жінкам так само цікаво читати про мотивацію, саморозвиток, досягнення цілей. Звісно, продовжує користуватись попитом література про розвиток жіночності, а також книги з психології спілкування, з яких можна дізнатись навіть про те, як правильно сваритись, бо конфлікти є частиною нормальних і здорових стосунків.

Що стосується чоловічої аудиторії, то тут найбільше зацікавлення викликають психологія впливу, історії успіху, основи ділового спілкування, інструкції про те, як ставити цілі і їх досягати. Найкращі книжки для чоловіків спрямовані на те, щоб отримувати конкретний і помітний результат, а також, щоб робити людей морально сильнішими, зміцнювати їх характер.

Психологія грошей і бізнесу – це теж теми, які цікавлять чоловіків, особливо тих, хто хоче покращити своє матеріальне становище. Тема дружби, яку можна назвати універсальною, викликає зацікавлення у читачів обох статей, тож немає нічого дивного, коли чоловік читає щось про те, як завести друзів і будувати з ними міцні стосунки. До речі, книги на цю тематику давно входять в топ-рейтинги психологічної літератури.

Існують спеціальні книги і для підлітків, які дають загальне уявлення про людську психіку, закони її функціонування, про психологічні відмінності між чоловіками і жінками. Та найважливіше, що у них є відповіді на питання про поведінку власну і інших людей, які у молоді виникають через відсутність знань і життєвого досвіду. Окрім того, вони мотивують, надихають і допомагають підняти самооцінку, що у підлітковому віці є вкрай важливим.

Де знайти хорошу літературу з психології?

Якщо ви шукаєте хороші книги, то вже прийшли за адресою, бо на нашому ресурсі зібрана колекція книжок різних авторів і на різну тематику. Тут ви у будь-який час можете читати онлайн українською книги по психології людини українською мовою, які вийшли лиш нещодавно і ті, які вже давно відомі і не втрачають своєї популярності, бо говорять на актуальні теми.

А щоб мати можливість читати навіть там, де немає мережі, варто просто скачати книги про психологію українською мовою безкоштовно та без реєстрації у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон, і тоді вони постійно будуть у вашому пристрої «на відстані» кількох кліків.