«Будденброки. Занепад однієї родини Buddenbrooks Verfall einer Familie» Томас Манн Класична проза
«Будденброки. Занепад однієї родини (Buddenbrooks: Verfall einer Familie)» Томас Манн
070
«Тев’є-молочар» Шолом-Алейхем Бестселери
«Тев’є-молочар» Шолом-Алейхем
0130
«Механічний апельсин» Ентоні Берджес Література 20 століття
«Механічний апельсин» Ентоні Берджес
0122
«Скляний равлик» Милорад Павич Зарубіжна класика
«Скляний равлик» Милорад Павич
095
«Джейн Ейр» Шарлотта Бронте Любовні романи
«Джейн Ейр» Шарлотта Бронте
0115
«Нечиста сила. Хуха-Моховинка» Василь Королів-Старий Класична проза
«Нечиста сила. Хуха-Моховинка» Василь Королів-Старий
099
«Генератор чудовиськ. Оповідання» Рей Бредбері Класична проза
«Генератор чудовиськ. Оповідання» Рей Бредбері
0104
«Принц і злидар» Марк Твен Класична проза
«Принц і злидар» Марк Твен
092
«Бестіарій» Хуліо Кортасар Класична проза
«Бестіарій» Хуліо Кортасар
0241
«Готель» Артур Гейлі Класична проза
«Готель» Артур Гейлі
0217

Світова класична література – джерело культури людства

Класикою називають ті твори, які було написано у минулому, але зразковими в плані змісту і форми вони вважаються й досі. Загалом твори класичної літератури – це ті, які дійшли до нас ще з Античності, та не варто обмежуватись лише тим історичним періодом.

Насправді найкращі твори, які задають канони того чи іншого жанру і продовжують літературні традиції, якраз і можна вважати класичними. Але для отримання такого «статусу» важливо, щоб минуло не менше 50 років з моменту їх написання. Саме час є кращим показником того, наскільки цінним і важливим є той чи інший літературний твір.

На відміну від белетристики, легенького читання, яке створюється більше для розваги, класичні книги сповнені важливого і глибокого змісту, вони підштовхують читача до роздумів, переосмислення власних поглядів. Вони мають цінність як культурно-мистецьку, так і естетичну.

Класичні романи: як їх впізнати?

Поняття класики в літературі може бути загальним – це тоді коли говорять про книжки визнаних класиків загалом, але не варто забувати, що у кожному окремому жанрі також є своя класика. І це не обов’язково буде роман, який написано ідеально, бо його «класичність» полягатиме у тому, наприклад, що він став новаторським, відкрив свій жанр

Окрім того, не варто думати, що класична художня література має бути обов’язково складною і малозрозумілою широкій аудиторії. Насправді і детективи, і пригодницькі твори, і любовні романи, які бувають дуже легкими у читанні, теж вважаються класикою у своїх жанрах, тому й вивчаються в рамках навчальної програми у школах та університетах.

Якщо говорити про класичні книги, які варто прочитати, то це будуть ті твори, які говорять про вічні цінності, які зрозумілі і актуальні для людей у будь-які часи і в усіх куточках світу. І це одна з головних ознак, за якою можна упізнати світову класику книги.

Ще однією ознакою можна вважати стиль, у якому написано твір. Зазвичай ті, кого потім починали вважати класиками, писали не надто просто, але при цьому читати їх цікаво, бо є відчуття, що кожне речення наповнене сенсом.

Класика, яка завжди з вами

На нашому сайті у кожного відвідувача є можливість читати онлайн класику українською мовою повністю безкоштовно, і знайти тут можна як світові літературні шедеври, так і книги, написані українськими авторами. При цьому варто пам’ятати, що українська класична література – це не лише художні прозові твори, а ще й поезія. Українська земля славиться своїми поетами, імена яких знають і далеко за її межами.

Є в класичній літературі список творів і для дітей, до якого входять зазвичай пригодницькі романи, де головними героями також є діти чи підлітки. Юним читачам такі твори дають можливість пережити разом з персонажами цікаві, захоплюючі, незвичайні події, яких в реальності може й не бути.

Велика колекція класичних творів в нашій бібліотеці

На щастя, світ, у якому ми живемо зараз, дає багато можливостей, тому навіть книги люди можуть не лише читати, а й чути. Наприклад, можна класику слухати онлайн аудіокниги, і це точно сподобається тим, хто краще сприймає текст на слух. Та й зручно, коли можна кудись йти чи їхати і при цьому «читати» улюблену книгу.

Звісно, кожен сам обирає, якій літературі надавати перевагу, бо і у класики, і у белетристики є свої позитивні сторони, та все ж культурному і естетичному розвитку більше сприяють твори, які вже давно визнані людством, перевірені віками, а якість їх не викликає сумнівів. Наприклад, батьки, читаючи дитячу класику синам і донькам, можуть взагалі ні про що не хвилюватись, бо така література прививає лише правильні цінності.

У нас на сайті можна скачати класичні книги українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон і носити їх завжди з собою. Це література високої якості, до якої хочеться повертатись знову і знову, а якщо вона буде під рукою, зробити це дуже легко.