«Я (РОМАНТИКА)» Микола Хвильовий

«Я (РОМАНТИКА)» Микола Хвильовий
Назва: Я (РОМАНТИКА)
Автор: Микола Хвильовий
Рік видання 1924
Жанри: Безкоштовні книги, Українська класика, Українська освітня література, Список шкільної літератури 11 клас, Шкільні підручники, Література 20 століття.

Читать онлайн Скачати книгу

Про книгу

Новела «Я (Романтика)» Микола Хвильовий написав у 1924 році, присвятивши її новелі Михайла Коцюбинського «Цвіт яблуні». Між цими двома творами є схожість у тому, що душа центрального персонажа розривається на дві частини, коли у ній йде боротьба між двома силами та емоціями.

У Коцюбинського головним героєм був батько, який втратив дитину і страждав від цього, але, як митець, він прагнув зафіксувати смерть як явище. А у Хвильового центральний персонаж розривається між двома своїм началами – революційним і гуманістичним.

Головна драма твору у тому, який вибір зробить головний герой. Він же чекіст, який колись уже обрав свій життєвий шлях. А за сюжетом йде війна, ворог наступає, тому часу на роздуми немає. Починається розповідь з опису жінки, яка привела його на цей світ. Автор описує матір «Я» так, ніби це сама Діва Марія – чиста і свята. Але її герой побачить серед черниць, яких звинувачують у агітації проти комуни, частиною котрої є він сам.

Цих жінок чекає страшне покарання – розстріл. Та невже і рідну матір він дозволить убити? Герой цілу ніч буде розбирати папери і читати «діла», але внутрішньо рішення вже прийняте. Що він відповість на пропозицію товаришів відпустити матір? Що в його душі переможе – добро чи зло, людяність чи фанатизм? Відповідь знайдете у новелі, але підготуйте хустинки, бо фінал буде емоційним.

На нашому літературному сайті books2you Ви можете читати онлайн та скачати (завантажити) безкоштовно книгу «Я (РОМАНТИКА)» Микола Хвильовий у відповідному форматі: pdf, fb2, txt, rtf на телефон, андроїд, айфон, ipad без реєстрації та sms (смс). Книга – найкращий вчитель, друг та компаньйон.

Скачати безкоштовно книгу українською «Я (РОМАНТИКА)» Микола Хвильовий

Скачати rtf Скачати pdf Скачати fb2 Скачати txt

Читати онлайн книгу українською «Я (РОМАНТИКА)» Микола Хвильовий

Оцініть
Поділитися з друзями
Додати відгук