«Наталка-Полтавка» Іван Котляревський

«Наталка-Полтавка» Іван Котляревський
Назва: Наталка-Полтавка
Автор: Іван Котляревський
Рік видання 1819
Жанри: Українська класика, Українська освітня література, Безкоштовні книги.

Читать онлайн Скачати книгу

Про книгу

Книга «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського містить у собі п’єсу, написану автором у 1819 році. Надихнули автора на створення такого твору народні та обрядові пісні, які український народ любив, та й загалом традиції життя простих людей, особливо селян. Котляревському хотілось показати, як насправді живе народ, бо він бачив, що інші автори показували це чомусь у викривленому світлі.

Котляревський був представником нової літератури, і саме він вперше створив новий образ жінки-страждальниці. У п’єсі це образ Терпилихи, матері головної героїні. Також у творі багато пісень та музики. А починається історія з того, що у домі родини з’являється нова людина. Це приймак Петро, якого прихистили батьки Наталки. Та коли вони його брали до себе, то не думали, що між ним і їх Наталкою можуть спалахнути почуття…

Коли про це дізнався батько, він вигнав хлопця з дому і більше не хотів його знати. Довелось Петрові йти в наймити, а тим часом у родині Наталки сталось горе. Батько помер, а вони з матір’ю лишились удвох та ще й без грошей. Продала мати маєток, а замість нього придбала невелику хату, куди й переїхала разом з донькою.

Коли до Наталки почав свататись заможний чоловік, мати була тільки рада цьому, бо це можливість влаштувати достойне життя їх родині. Але ж як дівчина може вийти заміж за іншого, якщо кохає Петра? Чи під тиском матері й сватів вона поступиться?

На нашому літературному сайті books2you Ви можете читати онлайн та скачати (завантажити) безкоштовно книгу «Наталка-Полтавка» Іван Котляревський у відповідному форматі: pdf, fb2, txt, rtf на телефон, андроїд, айфон, ipad без реєстрації та sms (смс). Книга – найкращий вчитель, друг та компаньйон.

Скачати безкоштовно книгу українською «Наталка-Полтавка» Іван Котляревський

Скачати rtf Скачати pdf Скачати fb2 Скачати txt

Читати онлайн книгу українською «Наталка-Полтавка» Іван Котляревський

Оцініть
Поділитися з друзями
Додати відгук