«Наближені до України» Віктор Медвідь

«Наближені до України» Віктор МедвідьНазва: Наближені до України
Автор: Віктор Медвідь
Рік: 2012
Кількість сторінок: 376

Жанри: Поезія, Драматургія, Сучасна українська література

Про книгу

Книга “Наближені до України” Віктора Медвідя: Зустріч зі Словом Сучасної Української Діаспори в Польщі

Сторінки цієї антології – це віконце у світ сучасної української літератури, що пролуняла на польській землі протягом останніх шістьдесяти років. Автор, Віктор Медвідь, майстерно розкриває перед читачем багатогранність творчості 22 письменників, які надалі справжнє натхнення своїм словом.

Ця книга – невід’ємна частина спадщини української діаспори в Польщі. Її сторінки заповнені поезією, драматургією та прозою, які довівали та продовжують доводити животворну силу української мови в цьому регіоні. Більшість творів надруковані в Україні вперше, відкриваючи для нас світлу палітру творчості письменників, що назрівали у польському середовищі.

Однак ця антологія не лише створена для академічних колекцій та польських літературних досліджень. Вона є запрошенням до віртуальної подорожі в серця і думки українських родин, що оселилися на різних куточках Польщі. З текстів вибухає живий дух місцевих говірок, культурних особливостей Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Перемишля – областей, де була засіяна насіння цих талановитих авторів.

І це не просто книга – це відчуття близькості і розуміння між поколіннями. Вона адресована учням та студентам, надихаючи їх досліджувати світ мови і культури своїх предків. Вчителям і викладачам вона слугує незамінним джерелом для вивчення літературного доробку української діаспори в Польщі, допомагаючи поглибити знання своїх учнів про цей важливий аспект культурної історії.

Але це також твір, що здатен вразити кожного вдумливого читача, незалежно від його належності до певної групи чи покоління. Він відкриває перед нами не лише слова, а й почуття, долі, переживання українців у Польщі – це запрошення почути їх голоси та відчути пульсуючий ритм їхньої культури.

“Наближені до України” – це незамінний внесок у спадщину української літератури та діаспорної культури загалом. Віктор Медвідь збагатив нас чарівною антологією, яка звучатиме щиро та відверто, як голоси тих, хто зумів зберегти та віддати у спадок непересічні скарби українського слова в Польщі.

На books2you можна завантажити ознайомлювальний фрагмент у форматах rtf, epub і fb2, txt, а також прослухати аудіокнигу книги «Наближені до України» Віктор Медвідь

Купити

Оцініть
Поділитися з друзями
Додати відгук