Сучасна проза
Сучасна проза: особливості
Є два види літературних творів – віршовані і прозові. У першому випадку текст має ритм, риму, розподіл на строфи, а у другому – це розповідь, яка не має таких характеристик, але має інші. Оповідання, есе, повісті, романи, новели – все це прозові твори, у яких автори розповідають якісь історії.
Якщо сучасну українську прозу читати онлайн, то можна помітити деякі її особливості. У першу чергу, це відсутність жанрової диференціації, яка виражається у тому, що в одному творі можуть змішуватись елементи різних жанрів. Але важливе значення має ще й мова.
На сьогодні українські письменники поділяються на два типи: ті, які пишуть російською мовою, але вже прагнуть перейти на українську, і ті, які постійно пишуть лише українською. Тільки хтось використовує у творах вишукані слова, а комусь більше до вподоби суржик і говірки.
Проза для всіх
Чи варто розділяти прозу на чоловічу і жіночу? Зазвичай це твори універсальні, які можуть читати представники обох статей, та якщо уважно придивитись, то стане помітно, що сучасна українська жіноча проза все ж існує. Її пишуть письменниці, і героїнями їх творів також стають жінки різного віку. Комусь з авторок вдається створити власний стиль – неповторний і впізнаваний, а в чиїхось роботах можна помітити вплив літературних класиків (і не лише їх).
А про що розповідає сучасна дитяча проза? Звісно ж, про пригоди, бо це те, що найбільше люблять юні читачі. Особливою популярністю користуються твори, у яких є елементи фентезі, гумору і сімейної історії, які можна читати всією родиною. Та джерелом натхнення для сучасних письменників і письменниць, які пишуть для дітей, все одно є проза минулих років, яку вони читали і слухали, коли й самі були молодшими. Тож не варто дивуватись, помітивши деякі схожості у стилі, подачі чи сюжетних «вивертах».
Якщо не хочеться відриватись від читання, рекомендуємо скачати сучасну прозу українською мовою повністю та безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб улюблені твори були з вами завжди і у вільну хвилинку до них можна було повертатись. За таких умов навіть відсутність підключення до мережі не завадить вам насолоджуватись читанням.