“Мойсей” Іван Франко


Назва: Мойсей
Автор: Іван Франко
Рік видання 1905
Жанри: Безкоштовні книги, Поезія, Список шкільної літератури 10 клас, Шкільні підручники, Українські вірші, Українська класика, Література 19 століття.

Читать онлайн Скачати книгу

Про книгу

Поема «Мойсей» Івана Франка стала другим «Заповітом» і займає своє почесне місце не тільки в українській, але й світовій літературі. Цю ліро-епічну поему вивчають в школі діти та не дарма, адже вона націлена підіймати силу духу, допомагати змалечку зрозуміти, що українці, перш за все, – сміливий та нескорений народ. Так було, є та завжди буде!

Переплітання біблійської теми з революційним настроєм можуть здатися занадто кощунськими, але це не так. Саме через біблейський мотив людям простіше донести правду, яку в ті часи нещадно нищили та приховували від людей. Саме письменники тоді завуальовано могли говорити правду, а деякі з них навіть зазнавали репресій за це.

Боротьба добра зі злом, конфлікт вождів з народом, який згодом змінить всю нашу історію. З перших рядків відчувається піднесення автора, ніби він писав на одному подиху, він надав новий, революційний зміст старим біблійським образам – на таке не кожен був спроможний у ті буремні часи.

У нашого народу є лише один шлях і ніякий вождь не має права збивати з дороги людей, які мають право на свій власний вибір. Разом з цим важливо розуміти, що визволення українського народу і возз’єднання його в єдиній та вільній державі може відбутися разом з визволенням інших народів.

На нашому літературному сайті books2you Ви можете читати онлайн та скачати (завантажити) безкоштовно книгу “Мойсей” Іван Франко у відповідному форматі: pdf, fb2, txt, rtf на телефон, андроїд, айфон, ipad без реєстрації та sms (смс). Книга – найкращий вчитель, друг та компаньйон.

Скачати безкоштовно книгу українською “Мойсей” Іван Франко

Скачати rtf Скачати pdf Скачати fb2 Скачати txt

Читати онлайн книгу українською “Мойсей” Іван Франко

Оцініть
Поділитися з друзями
Додати відгук